Sadaļā Nozares informācija ir apkopota profesionālā informācija bibliotēku darbiniekiem.

Lai sadaļa būtu iespējami ērti izmantojama un tajā tiktu izvietota bibliotēku darbiniekiem aktuāla un noderīga informācija, portāla veidotāji aicina ikvienu kļūt par portāla satura līdzveidotāju, atsūtot ierosinājumus (portals@lnb.lv), kādu informāciju vēl papildus būtu noderīgi iekļaut šajā sadaļā.

Redzamākajam zviedru bibliotēku vēsturniekam Magnusam Torstensonam – 75
30.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Šī gada rudenī Zviedrijā tika godināts redzamākais zviedru bibliotēku vēsturnieks, Zviedrijas Bibliotēku un informācijas zinātnes skolas Burosas Universitātē (Swedish School of Library and Information Science, University of Borås) mācībspēks Magnuss Torstensons (Magnus Torstensson), kuram 20. septembrī apritēja 75 gadi.

Konference "Latviešu terminoloģija simts gados"
29.10.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2019. gada 3. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika zinātniska konference “Latviešu terminoloģija simts gados”.

Notiks seminārs par Eiropas pētniecības infrastruktūrām un pakalpojumiem pētniekiem
29.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

LU Zinātnes departaments, LU Bibliotēka un Nacionālais atvērtās piekļuves dienests (NAPD) 5. novembrī LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā (Kalpaka bulvārī 4) aicina Latvijas zinātnisko institūciju pārstāvjus uz semināru “Pētniecības infrastruktūras un pakalpojumi: atvērtās zinātnes iespējas”.

2020. gada Bibliotēku festivāla un Bibliotēku nedēļas tēma – “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno”
29.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludina 2020. gada Bibliotēku festivāla un Bibliotēku nedēļas tēmu “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno”.

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka izsludina konkursu Voldemāra Caunes balvai "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem"
25.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Voldemāra Caunes balvu "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem" piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt,mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

Vebināru sērija "Akadēmiskās bibliotēkas ilgtspējīgai attīstībai"
21.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Ko akadēmisko bibliotēku speciālisti var darīt, lai palīdzētu veidot labāku un ilgtspējīgāku pasaules nākotni? Kā mēs varam aktivizēt mūsu resursus un kompetences, lai veicinātu nozīmīgas izmaiņas?

Medijpratība akadēmiskajās bibliotēkās – tiešsaistes vebinārs
18.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Rodas salas universitātes Mediju izglītības laboratorija pirmdien, 21. oktobrī organizē tiešsaistes vebināru par medijpratības, digitālās pratības un filmpratības jautājumiem akadēmiskajās bibliotēkās. Seminārs notiks plkst. 16.00 pēc Latvijas laika.

Publiskots pirmais ziņojums par Latvijas bibliotēkām
17.10.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centrs sadarbībā ar citiem LNB un bibliotēku nozares speciālistiem sagatavojis un publiskojis pirmo pārskata ziņojumu par Latvijas bibliotēkām “Latvijas bibliotēkas 2017. un 2018. gadā”.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā viesojas topošie bibliotekāri
15.10.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2019. gada 8. oktobrī notika ikgadējais LU Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas pārvaldības I kursa studentu LNB apmeklējums. Mācību ekskursija ir viens no LU un LNB Bibliotēku attīstības centra jau tradicionāliem sadarbības virzieniem. Šo pakalpojumu ar katru gadu nedaudz koriģētu programmu piedāvājam studentiem jau ilgstoši.

Konference par vērtībām izglītībā “Pasaule skolā – skola pasaulē”
14.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

2019. gada 3. oktobrī Jelgavā notika “Skola2030” konference par vērtībām izglītībā “Pasaule skolā – skola pasaulē”. Konference pulcēja skolotājus no visas Latvijas, taču konferenci apmeklēt un savas zināšanas par jauno izglītības modeli papildināt bija aicināts ikviens interesents.

E-grāmatu klasifikācija budžetā un uzskaite grāmatvedībā

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas savā īpašumā, budžetā tās klasificē pie kapitālajiem izdevumiem (EKK 5233), uzskaita bilances kontā "1233 Bibliotēku fondi".

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas licences (lietošanas tiesības), budžetā tās klasificē pie IT pakalpojumiem (EKK 2250), uzskaita bilances kontā "1122 Pārējās licences".

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv