Redzamākajam zviedru bibliotēku vēsturniekam Magnusam Torstensonam – 75
30.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Šī gada rudenī Zviedrijā tika godināts redzamākais zviedru bibliotēku vēsturnieks, Zviedrijas Bibliotēku un informācijas zinātnes skolas Burosas Universitātē (Swedish School of Library and Information Science, University of Borås) mācībspēks Magnuss Torstensons (Magnus Torstensson), kuram 20. septembrī apritēja 75 gadi.

Durvis ver Imanta Ziedoņa bibliotēka
29.10.2019 Ziņa  

Otrdien, 29. oktobrī durvis ver Imanta Ziedoņa muzeja veidotā Ziedoņa bibliotēka. Turpmāk Rīgā, Sporta2 kvartālā ikviens interesents varēs iepazīties un pētīt Imanta Ziedoņa daiļradi. Ziedoņa bibliotēkas lasītavā īpaši veidotā interaktīvā "Atklājumu skapī" apkopotas teju visas no vairāk nekā 200 izdotajām grāmatām ar Imanta Ziedoņa darbiem.

Konference "Latviešu terminoloģija simts gados"
29.10.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2019. gada 3. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika zinātniska konference “Latviešu terminoloģija simts gados”.

Notiks seminārs par Eiropas pētniecības infrastruktūrām un pakalpojumiem pētniekiem
29.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

LU Zinātnes departaments, LU Bibliotēka un Nacionālais atvērtās piekļuves dienests (NAPD) 5. novembrī LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā (Kalpaka bulvārī 4) aicina Latvijas zinātnisko institūciju pārstāvjus uz semināru “Pētniecības infrastruktūras un pakalpojumi: atvērtās zinātnes iespējas”.

2020. gada Bibliotēku festivāla un Bibliotēku nedēļas tēma – “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno”
29.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludina 2020. gada Bibliotēku festivāla un Bibliotēku nedēļas tēmu “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno”.

Aicinām iesaistīties Ziemeļvalstu literatūras nedēļas pasākumos
28.10.2019 Ziņa  

Gadskārtējā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa šogad notiks no 11. līdz 17. novembrim, kuras laikā ikvienam interesentam būs iespēja piedzīvot daudz interesantu brīžu lasot Ziemeļvalstu autoru darbus un runājot par Ziemeļvalstu stāstīšanas tradīcijām un literatūru.

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka izsludina konkursu Voldemāra Caunes balvai "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem"
25.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Voldemāra Caunes balvu "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem" piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt,mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

Vebināru sērija "Akadēmiskās bibliotēkas ilgtspējīgai attīstībai"
21.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Ko akadēmisko bibliotēku speciālisti var darīt, lai palīdzētu veidot labāku un ilgtspējīgāku pasaules nākotni? Kā mēs varam aktivizēt mūsu resursus un kompetences, lai veicinātu nozīmīgas izmaiņas?

Harkovas Universitātes Centrālās zinātniskās bibliotēkas delegācija apmeklē Latvijas Nacionālo bibliotēku
21.10.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) pieredzes apmaiņas vizītē viesojās Harkovas Universitātes Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Irina Žuravļova, direktores vietniece Jeļena Babičeva, departamentu vadītājas Svetlana Korsikova un Marina Bobrova.

Medijpratība akadēmiskajās bibliotēkās – tiešsaistes vebinārs
18.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Rodas salas universitātes Mediju izglītības laboratorija pirmdien, 21. oktobrī organizē tiešsaistes vebināru par medijpratības, digitālās pratības un filmpratības jautājumiem akadēmiskajās bibliotēkās. Seminārs notiks plkst. 16.00 pēc Latvijas laika.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv