Nobela prēmijas literatūrā piešķirta austrietim Pēteram Handkem un poļu autorei Olgai Tokarčukai
10.10.2019 Ziņa  

Nobela prēmija literatūrā šogad piešķirta austriešu autoram Pēteram Handkem, paziņojusi Zviedrijas Akadēmija. Savukārt 2018.gada Nobela prēmija literatūrā piešķirta poļu autorei Olgai Tokarčukai, pavēstīja Zviedrijas Akadēmija.

Sākas diskusiju cikls par saliedētu sabiedrību
10.10.2019 Ziņa  

Lai izstrādātu Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādnes turpmākajiem septiņiem gadiem (2021-2027), Kultūras ministrija sadarbībā ar reģionu nevalstisko organizāciju atbalsta centriem 9. oktobrī uzsākusi diskusiju ciklu reģionos par saliedētas Latvijas sabiedrības veidošanos.

Atvērtās zinātnes mākonis pie Eiropas horizonta
10.10.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Trešdien, 30. oktobrī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēkzinātnes lasītavā notiks kārtējais pasākums ciklā “Tikšanās bibliotekāru stāvā: pieredzes stāsti”. Sarunas tēma: pašreizējā atvērtās zinātnes izpratne un norises, kā arī prognozējamie attīstības virzieni Latvijā.

Sāksies vecās Ogres bibliotēkas ēkas demontāža
09.10.2019 Ziņa  Ogres Centrālā bibliotēka

Šobrīd vecās bibliotēkas ēkas teritorijā Ogrē, Brīvības ielā 35, tiek veikti sagatavošanās darbi, lai tuvākajā laikā uzsāktu ēkas demontāžu. Tās vietā tiks celta jauna un moderna bibliotēka.

Profesionālā kvalifikācija – bibliotekārs
08.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

21. gadsimtā mūžizglītība kļuvusi par nepieciešamību ikvienam iedzīvotājam. Pastāvīgi mainīgajā pasaulē mums nepieciešams attīstīt iemaņas un prasmes visā dzīves garumā. Pie tam ne tikai personiskajai izaugsmei un spējai aktīvi sadarboties ar sabiedrību, bet arī profesionālajai izaugsmei un panākumu gūšanai darba tirgū.

Iesniedz pieteikumu Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas LATVIJAI - 100 konkursam!
08.10.2019 Ziņa  Nozares informācija

Mērķprogrammas mērķis ir nodrošināt Latvijas valsts simtgades programmas pēctecību, simtgades svinību daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras pasākumu un norišu sagatavošanu un īstenošanu atbilstoši Latvijas valsts simtgades vēstījumam ES ESMU LATVIJA, kā arī Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanas programmai, kas publicēta lv100.lv/programma/

Bibliotēka - vieta, kur spert pirmos soļus e-pakalpojumu pasaulē
07.10.2019 Ziņa  

Sen pagātnē ir tas laiks, kad bibliotēku galvenais pienākums bija grāmatu izsniegšana. Šobrīd bibliotēkas, īpaši lauku reģionos, ir vietējais kultūras un sociālās dzīves centrs ar daudzfunkcionālu pakalpojumu piedāvājumu.

Aicinām piedalīties Nacionālā attīstības plāna 2021. - 2027. gadam pirmās redakcijas apspriešanā
07.10.2019 Ziņa  

Lai kopīgi izraudzītos Latvijas turpmāko attīstības ceļu, Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) publiskai apspriešanai izziņo Latvijas Nacionālā attīstības plāna 2021. - 2027. gadam (NAP2027) pirmo redakciju un aicina izteikt viedokli par to.

„Uzdošanas galvā ko rēķināt” jeb kā mācījās senāk?
07.10.2019 Ziņa  Jelgavas pilsētas bibliotēka

Jauna izstāde un iespēja neparastai mācību stundai bibliotēkā! Oktobrī Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītavā ikvienam interesentam piedāvājam seno mācību grāmatu izstādi „Uzdošanas galvā ko rēķināt” – 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma Latvijā izmantotas mācību grāmatas dažādu mācību priekšmetu apguvei.

Ēterisko eļļu vakars Baložu bibliotēkā
04.10.2019 Ziņa  Baložu pilsētas bibliotēka

Kad ārā satumsa rudenīgs vakars, Baložu bibliotēkas lasītava pildījās ar patīkamām smaržām un jaunām dāmām, kas bija ieradušās uz ēterisko eļļu vakaru.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv