Iniciatīvas “Strādā jebkur!” laikā VARAM aicina izmantot valsts e-pakalpojumus
25.05.2018 Ziņa  

Lai sabiedrības, uzņēmēju, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju vidū popularizētu elastīgu darba stilu un valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv pieejamos e-pakalpojumos, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau ceturto gadu piedalījās iniciatīvā “Strādā jebkur!”.

IFLA "Ziņojums par attīstības tendencēm" latviešu valodā
24.05.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs ir sagatavojis Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) “Ziņojuma par attīstības tendencēm” (IFLA Trend Report) 2017. gada atjaunotās versijas tulkojumu latviešu valodā.

Tikšanās ar atvaļināto ģenerāli Kārli Krēsliņu Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā
24.05.2018 Ziņa  Līvānu novada Centrālā bibliotēka

Maijā Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā viesojās atvaļināts brigādes ģenerālis, habilitētais inženierzinātņu doktors, 12. Saeimas deputāts un Viestura ordeņa kavalieris Kārlis Krēsliņš.

Lucavsalā sāksies RCB Pludmales lasītavas jaunā sezona
24.05.2018 Ziņa  

1. jūnijā plkst. 12.00 Lucavsalas sporta un atpūtas parkā sāksies Rīgas Centrālās bibliotēkas Pludmales lasītavas jaunā sezona. Lasītava, kuras idejas autors ir Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs, Lucavsalā darbosies no 1. jūnija līdz 31. augustam.

Pilsētvide un mākslas plenēri Stopiņu novada viensētā ''Brasliņas''
24.05.2018 Ziņa  Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēka

Pēc vairāk nekā piecdesmit gadiem netālajā pieRīgas apkārtnē pulcējas tuvāki un tālāki novada ļaudis. Saimnieces Māras Brasliņas nodomāti un Ulbrokas bibliotēkas pētnieciskajā darbā izzināti, personību un notikumu fakti ir atgādinājums mākslinieku un plenēru darbībai šajā apvidū.

Notiks starptautiska konference par radošumu
22.05.2018 Ziņa  Nozares informācija

Kultūras informācijas sistēmu centrs 24. un 25. maijā Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projekta "Izglītotāji un inovatori bibliotēkās" ietvaros rīko starptautisku konferenci "Radošums. Radošs bibliotekārs radošā bibliotēkā". Konference ir viena no projekta noslēdzošajām aktivitātēm.

Muzeju nakts tradīcija turpinās - muzejus akcijā apmeklē vairāk nekā 221 284 interesenti
22.05.2018 Ziņa  

Piedāvājot daudzveidīgas norises, četrpadsmitajā Muzeju naktī 204 ar kultūrvēsturisko mantojumu saistītas apskates vietas visos Latvijas reģionos vēra durvis bezmaksas apmeklējumiem. Līdz ar 122 akreditētajiem muzejiem Muzeju naktī - š.g. 19. maijā - iesaistījās arī 82 citas kultūras un valsts pārvaldes institūcijas.

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas pavasara lasāmjaunumi
22.05.2018 Ziņa  Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēka

Lasāmjaunumi pavasarī ir gan krāsaini, gan reibinoši, gan nezināmiem piedzīvojumiem bagāti.

Aicina izvirzīt kandidātus UNESCO Starptautiskajām rakstpratības un lasītprasmes balvām
21.05.2018 Ziņa  Nozares informācija

UNESCO izziņo kandidātu pieteikšanu Starptautiskajām rakstpratības un lasītprasmes balvām (UNESCO International Literary Prizes).

Latvijas krievu autora debijas grāmata nominēta prestižajai Carskoje Selo prēmijai
21.05.2018 Ziņa  

Vadima Verņika garstāsts jeb īsais romāns "Dūja" parādījās Rīgas un citu Latvijas grāmatnīcu plauktos 2017. gada septembrī un uzreiz kļuva par dižpārdokli un ieņēma pirmo vietu vairāku Latvijas izdevumu grāmatu reitingos.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv