2019. gada 21. septembrī plkst. 12.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā (Akmeņu ielā 2, Ventspilī) notiks Rītas Jalonenas (Riitta Jalonen) romāna “Skaidrums” atvēršanas svētki.


Rīta Jalonena (1954) ir somu rakstniece, kuras darbi tulkoti 15 valodās. Savu pirmo romānu “Enkeliyöt” (“Eņģeļa naktis”) Jalonena sarakstījusi 1990. gadā un tajā pašā laikā kļuvusi par neatkarīgu autori. Darbojusies arī žurnālistikā, strādājusi par pasniedzēju mākslās. Pašlaik Jalonenas sarakstīto darbu skaitā ir 12 romāni un astoņas grāmatas bērniem. Jaunākais Jalonenas romāns “Skaidrums” (“Kirkkaus”, 2016) ir bijis nominēts prestižajai Runeberga balvai, un šogad Jāņa Rozes apgādā iznācis tā tulkojums latviešu valodā. No somu valodas grāmatu tulkojusi Maima Grīnberga.


Romāns “Skaidrums” ļauj iepazīt visai neparastu dzīvesstāstu, kas izvērtās veiksmīgs, taču tā varēja arī nenotikt. Romāna pamatā ir jaunzēlandiešu rakstnieces Dženetas Freimas biogrāfijas fakti. Lasītāji varēs izsekot viņas ceļam uz veiksmīgu literāro karjeru, kurā netrūkst arī dažādu pārpratumu un satraukumu - nepareizi uzstādītas diagnozes dēļ jaunajai sievietei nākas piedzīvot gan skarbu terapiju, gan aizliegumu rakstīt. Par laimi, Dženeta laikus apjauš, cik liels dziedinošs spēks piemīt vārdiem un rakstniecībai.


Grāmatas atvēršanas pasākumā piedalīsies grāmatas autore Rīta Jalonena, viņas dzīvesbiedrs, rakstnieks Olli Jalonens, kā arī tulkotāja Maima Grīnberga.

 

 
Informāciju sagatavoja:

Kārlis Lithens

Ventspils Galvenās bibliotēkas

Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.

Tālr.: 63623231