Platforma “Latvian Literature” akcijas “Nedzēs ārā!” ietvaros pieturvietā netālu no Kultūras ministrijas, Krišjāņa Valdemāra ielā 11A, ir izvietojusi vides reklāmu, kurā lūdz Ministru kabinetu turpināt piešķirt atbalstu Latvijas literatūras izdošanai ārvalstīs.

Pagājušaj nedēļā platforma “Latvian Literature” sociālajos medijos aizsāka kampaņu “Nedzēs ārā!”, publicējot video, kurā tiek dramatiski izdzēsti Latvijas literatūras eksporta kampaņas #iamintrovert galvenie varoņi - introvertie rakstnieki I. un I. Akcijas mērķis ir panākt sabiedrības iesaisti, kopīgi lūdzot Ministru kabinetu pieņemt labvēlīgu lēmumu nepieciešamā papildu finansējuma piešķiršanai platformas “Latvian Literature” darbībai turpmākajos gados. Šodien akciju papildina arī pie Kultūras ministrijas izvietotā vides reklāma, kas aicina neizdzēst Latvijas literatūru no pasaules kartes.


“Šobrīd ir drošība tikai par 72 tūkstošiem eiro gadā, ar ko ir krietni par maz, lai veiktu tos uzdevumus, ko esam darījuši pēdējos trīs gadus. Šī vides reklāma ir ilustratīvs piemērs tam, ko ir iespējams izdarīt ar šobrīd pieejamo finansējumu - ļoti maz. Lai sasniegtu rezultātu, nepietiek ar vienu vienīgu vides reklāmu vai mūsu gadījumā - viena cilvēka dalību Latvijas nacionālajā stendā ārvalstu grāmatu tirgū. Ja nebūs pārējā darba - regulāras kontaktu uzturēšanas, izdevēju, mediju un festivālu vizīšu, literāro aģentu darba, atbalsta izdevējiem un tulkotājiem, rakstnieku dalības festivālos un starptautiskās sadarbības programmās - viena cilvēka pasēdēšanai divos ārvalstu grāmatu tirgos, ko segtu pašreizējais finansējums, lielas jēgas nebūs,” akciju komentēja platformas “Latvian Literature” vadītāja Inga Bodnarjuka - Mrazauskas.


Ministru kabineta ārkārtas sēde, kurā tiks lemts par 2020. gada budžeta prioritārajiem pasākumiem, tostarp 277 000 eiro papildu finansējuma piešķiršanu platformai “Latvian Literature”, notiks 23. augustā. “Latvian Literature” aplēses liecina, ka platformas darbības nodrošināšanai pēdējo trīs gadu līmenī nepieciešami 455 000 eiro. Bodnarjuka - Mrazauskas arī norāda, ka tad, ja finansējums netiks piešķirts, faktiski tiks izdzēsta liela daļa no pēdējos gados sasniegtā, pazaudējot gan iegūto ārvalstu festivālu un izdevēju, gan literāro tulkotāju, starptautisko organizāciju un mediju interesi.


Ar platformas “Latvian Literature” sasniegtajiem rezultātiem var iepazīties šeit.


Akcijai “Nedzēs ārā” var sekot līdzi: fb.com/LatvianLiterature


Vides reklāma pieturvietā atradīsies no 12. līdz 16. augustam. Platforma “Latvian Literature” izsaka pateicību par atbalstu vides reklāmas mediju uzņēmumam “Jcdecaux”.


Platforma “Latvian Literature” ir veidota ar mērķi veicināt Latvijas literatūras un grāmatniecības atpazīstamību un eksportu ārvalstīs, nodrošināt starptautisku sadarbību ar izdevējiem, aģentiem, tulkotājiem un organizācijām, kā arī piedāvāt visa veida informāciju par Latvijas autoriem, grāmatām un jaunumiem nozarē.

 

 
Informāciju sagatavoja:
Anete Konste

E-pasts: info@latvianliterature.lv

Tālr.: 26123819

Tagi: Literatūra, Latvian Literature