1. jūnijā plkst. 12.00 Lucavsalas sporta un atpūtas parkā sāksies Rīgas Centrālās bibliotēkas Pludmales lasītavas jaunā sezona. Lasītava, kuras idejas autors ir Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs, Lucavsalā darbosies no 1. jūnija līdz 31. augustam.

Pludmales lasītavas pakalpojumi Lucavsalalas atpūtniekiem tiks piedāvāti jau trešo gadu. Salīdzinot ar pirmo gadu, lasītavas apmeklētāju un izsniegumu skaits pagājušajā gadā caurmērā bija vismaz trīskāršojies. 


Lasītavai sagādātas ap 600 izklaidējoša un izzinoša satura grāmatas no bibliotēkas dāvinājumu un dubletu krājuma, kā arī tematiski daudzveidīgs 2018. gada un iepriekšējo gadu žurnālu klāsts (Forbes, Kas jauns, Ieva, Privātā dzīve, Mans mazais, Dārza pasaule, Лилит un daudzi citi). 


Lasītavas lietošanas noteikumi paredz, ka, atstājot pludmali, paņemtās grāmatas un žurnāli jāatstāj plauktā, lai nākamajā dienā neizlasītos izdevumus varētu paņemt atkal. 


Lasītavas darbdienās strādās no plkst. 12.00 līdz plkst.17.00, bet brīvdienās un svētku dienās no plkst. 11.00 līdz plkst.18.00.


Pludmales bibliotēkas darbojas visā pasaulē. Tie var būt gan vienkārši plaukti vai kioski bez bibliotekāriem, gan nelielas telpas, kurās darbojas bibliotekāri, kas reģistrē paņemtās grāmatas un vajadzības gadījumā sazinās ar stacionāro publisko bibliotēku, ja lasītājs vēlas kaut ko īpašu. 


Rīgas Centrālā bibliotēka sirsnīgi aicina pludmales apmeklētājus dažādot savu atpūtu, lasot grāmatas un žurnālus, kas nav jāņem līdzi no mājām, bet ir pieejami uz vietasLucavsalā. Bērni lasītavā varēs ne tikai lasīt, bet arī spēlēt spēles, zīmēt, krāsot, kā arī risināt dažādus atjautības uzdevumus.


Kontaktinformācija: 

Gida Zepkāne

Rīgas Centrālās bibliotēkas

Bibliotēku dienesta vadītāja

Tālr.: 67623759 

 

 
Informāciju sagatavoja:

Daina Ģeibaka

Rīgas Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: 67037443, 26102462 

Tagi: Rīgas Centrālā bibliotēka, Āra lasītavas, Pludmales lasītavas