Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus apmeklēt bezmaksas lekcijas par E-veselības portāla lietošanu un tajā pieejamajiem veselības jomas e-pakalpojumiem. Izglītojošās lekcijas norisināsies “Digitālā nedēļa 2018”* ietvaros no šī gada 19. līdz 23. martam.

Lekciju laikā iedzīvotāji varēs uzzināt noderīgu informāciju par e-recepšu, e-darbnespējas lapu un citu E-veselības pakalpojumu lietošanu ikdienā, kā arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Piemēram, kā E-veselībā deleģēt citu cilvēku savu e-recepšu zāļu iegādei, kā nepieciešamības gadījumā nosūtīt darba devējam apliecinājumu par atvērto e-darbnespējas lapu vai elektroniski pieprasīt slimības pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai pēc e-darbnespējas lapas noslēgšanas u.c.  

 

 Pirmā informatīvā lekcija par E-veselības pakalpojumiem norisināsies šī gada 20. martā, plkst.12.00 Nacionālā veselības dienesta Centrālajā birojā (Rīga, Cēsu iela 31, k-3, 6. ieeja, 4. stāva konferenču zāle).  

 

 Sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru un novadu bibliotēkām lekcijas norisināsies arī vairākās bibliotēkās Rīgā un Latvijas reģionos: 

  Rīgas Centrālajā bibliotēkā – 22. martā, plkst. 15.00 (Rīga, Brīvības iela 49/53, 2.stāvs); 

  Salaspils novada bibliotēkā – 22. martā, plkst. 10.00  (Salaspils, Enerģētiķu iela 9);

Jelgavas pilsētas bibliotēkā – 21. martā, plkst. 11.00 (Jelgava, Akadēmijas ielā 26);

Smiltenes novada bibliotēkā – 22. martā, plkst. 14.00 (Smiltene, Baznīcas laukums 13);

Latgales Centrālajā bibliotēkā – 20. martā, plkst. 14.00 (Daugavpils, Rīgas iela 22a, 3.stāvs).   

 

Savukārt sadarbībā ar Ventspils Digitālo centru 21. martā, plkst. 13.00 lekcija par E-veselības pakalpojumu lietošanu norisināsies Ventspilī, semināra “E-medicīnas iespējas un zāļu reģistra priekšrocības iedzīvotājiem” ietvaros (Ventspils, Akmeņu iela 3).


Jau ziņots, ka no 2018. gada 1. janvāra valsts E-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām ir obligāta – darbnespējas lapu un valsts kompensējamo medikamentu recepšu aprite ir tikai elektroniska. 


Informācija par E-veselības pakalpojumiem, skaidrojoši video, infografikas u.c. informatīvi materiāli iedzīvotājiem un speciālistiem ir pieejami E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv

 

* Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas kampaņas “ALL Digital week 2018” ietvaros.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Tanita Tamme

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67043744

Tagi: Digitālā nedēļa 2018, E-veselība