Ventspils Galvenajā bibliotēkā no 15.februāra skatāma Egila Helmaņa foto izstāde “Ceļojums uz Kailašu”.

Foto izstāde “Svētceļojums uz Kailašu” stāsta par piedzīvoto un redzēto četru dienu gājienā ap svēto kalnu Kailašu Tibetā, kuru E.Helmanis kopā ar 4 draugiem veica 2015.gada septembrī. Kailaša kalns ir svētceļojuma vieta četrām reliģijām – budistiem, hinduistiem, džainistiem un senas tibetiešu reliģijas piekritējiem, kas saucas Bon. Visu svētceļnieku galvenais mērķis ir veikt rituālu gājienu apkārt kalnam. Ne visi, kas apmeklē šo kulta vietu, savu uzdevumu paveic, jo Kailaša kalns izceļas ar biežiem akmens nogruvumiem un ilgstošām lietavām tā pakājē, kas apgrūtina pārvietošanos.

 

Tā būs otrā reize, kurā Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis savas fotogrāfijas, apkopojot vienotā stāstā, rāda plašākai auditorijai. Pirmā izstāde “Atvadas no Afganistānas” pagājušajā gadā bija skatāma ne tikai Ogrē, bet apceļoja daudzas Latvijas vietas.

 

Egils Helmanis: “Būtībā manas fotogrāfijas ir mirkļa fiksācija. Fotogrāfiju neesmu mācījies, man nav šajā jomā skolotāju un es nepretendēju uz profesionāļa skatījumu. Manuprāt, profesionālisms traucē baudīt dzīvi – ir standarti, kuri jāsasniedz, tā bilde jāuztaisa profesionāli, jo tu redzi katru niansi. Un cenšoties pēc perfekcionisma, kaut kas būtisks pazūd. Fotografēšana man ir veids, kā apstāties, ieraudzīt un parādīt citiem. Tas, manuprāt, ir viens no patiesākajiem atspoguļošanas veidiem.”

 

Foto izstādes “Svētceļojums uz Kailašu” autors Egils Helmanis  ir Nacionālās apvienības valdes loceklis, Ogres nodaļas vadītājs un Ogres novada domes deputāts, militārās tuvcīņas pasniedzējs spēka struktūrām un civilpersonām, savulaik apceļojis ne mazums pasaules valstu. Būdams nemitīgā kustībā, izjusdams apstāšanās mirkļa nozīmīgumu, sācis fiksēt savos ceļojumos piedzīvoto fotogrāfijā.

 

Tikšanās ar izstādes autoru Galvenajā bibliotēkā 20.februārī plkst. 13.00. Izstāde būs apskatāma līdz 5.martam.

Ziņu sagatavoja:

Olita Šteinmane, Ventspils bibliotēkas direktores vietniece

Tagi: Foto izstāde, Ventspils Galvenā bibliotēka, Tibeta