1980. gada 15. aprīlī sākas Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēkas vēsture, kad 8 km2 mazā daudzdzīvokļu mājas ratiņu telpā ar nelielu grāmatu krājumu tiek atvērta Centrālās Republikāniskās Neredzīgo raksta bibliotēkas filiāle Rēzeknē (Maskavas ielā 4). Krājumu galvenokārt veido magnetafona lentās ieskaņotās grāmatas. Līdz tam šī reģiona lasīt gribošos cilvēkus ar redzes invaliditāti, sūtot grāmatas pa pastu, apkalpoja Daugavpils filiāle.

Jaunatvērtajā nelielajā filiālē, kas vairāk līdzinās grāmatu izsniegšanas punktam, kā pirmā sāk strādāt bibliotekāre Marija Ņikitina, kuras iesākto darbu pēc nepilniem 2 gadiem turpina Valentīna Lansberga. Ar viņas atnākšanu paradās pirmie Braila raksta grāmatu lasītāji, jo V.Lansberga paralēli bibliotekāres pienākumiem uzsāk neredzīgu cilvēku apmācību neredzīgo rakstā.

1984. gadā, pēc 4 gadiem bibliotēka kopā ar Latvijas Neredzīgo biedrības Rēzeknes organizāciju pārbrauc uz jauno ēku Čkalova (tagad Bukmuižas) ielā 20, ko uzcēlusi Latvijas Neredzīgo biedrība (LNB). Bibliotēkai atvēlēta 23,9 km2 liela telpa, ko tā turpmāk īrē no LNB. Neilgi pēc pārcelšanās V.Lansbergu ievēl par LNB Rēzeknes organizācijas priekšsēdētāju un viņa uzsāk  darbu neredzīgo biedrībā. Jaunā bibliotekāre Genoveva Vlasova ienes jaunas vēsmas jaunajās bibliotēkas telpās, rīkojot izstādes, priekšā lasīšanas pasākumus. Ievērojami pieaug grāmatu krājums – ieskaņotajām grāmatām lentās klāt nāk ieskaņotas arī kasetēs, plaukti pildās ar redzīgajām grāmatām un periodiku, ar grāmatām Braila rakstā.

1988. gadā bibliotēka turpina darbu zem jauna nosaukuma - Republikāniskās Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiāle.

1992. gads bibliotēkas vēsturē ienāk ne tikai ar nosaukuma - Latvijas Neredzīgo bibliotēkas (LNerB) Rēzeknes filiāle, bet arī ar darbinieku maiņu. Diemžēl, veltot bibliotēkai 8 darba gadus, aiziet mūžībā G.Vlasova. Darbu bibliotēkā uzsāk Ināra Zeltiņa, kura jau labi iepazinusi darbu ar neredzīgiem cilvēkiem, līdz tam strādājot neredzīgo biedrībā par rehabilitētāju.

1996. gadā LNerB notiek pāreja uz grāmatu ieskaņošanu tikai audiokasetēs, bet 2002. gadā sāk ieskaņot CD – ROM formātā. Bibliotēkas krājumā parādās pirmās ieskaņotās grāmatas kompaktdiskos.

2005. gadā LNerB tiek pārdēvēta par valsts aģentūru, bet filiāle – par v/a „Latvijas Neredzīgo bibliotēka” Rēzeknes filiālbibliotēku. Šajā gadā no bibliotēkas krājuma tiek norakstītas un izņemtas visas magnetafona lentās ieskaņotās grāmatas.

2006. gadā Rēzeknes filiālbibliotēkā tiek izveidota otra štata vienība – bibliotekārs, par filiālbibliotēkas vadītāju nozīmējot I.Zeltiņu.

2008. gadā notiek lielas pārmaiņas bibliotēkas dzīvē. Latvijas valsts un Bila & Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros bibliotēkā ienāk jaunās informācijas tehnoloģijas, kas pielāgotas neredzīgiem un vājredzīgiem lietotājiem. Bibliotēka tiek paplašināta ar vēl vienu telpu – nelielu lasītavu un uzsāk jaunu pakalpojumu sniegšanu.

2012. gadā bibliotēka saņem pirmo akreditācijas apliecību.

2013. gadā tiek likvidēta valsts aģentūra, nosaukums mainās uz – Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēka.

2015. gadā bibliotēka atzīmē 35 gadu jubileju. Laika gaitā bibliotēka no neliela grāmatu izsniegšanas punkta kļūst par kultūras, izglītības, informācijas un garīgās saskarsmes centru.

Adrese

Bukmuižas iela 20, Rēzekne, LV-4601

Kontaktinformācija

Tālr.: 64605281 (Bibliotēkā)
E-pasts: rezekne@neredzigobiblioteka.lv

Kultūras karte

Darbalaiks

  • P:09:00-17:00
  • O:09:00-17:00
  • T:09:00-18:00
  • C:09:00-17:00
  • P:09:00-17:00
  • S:10:00-14:00
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv