Sākot ar jauno 2019. gadu apjomīgā LETONIKA.LV datubāze Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēkas lietotājiem būs pieejama arī attālināti.

Kļūsti par mūsu bibliotēkas lietotāju, bibliotēkā iegūsti datubāzes piekļuves lietotājvārdu un paroli, un izmanto LETONIKA.LV sniegtās iespējas arī mājās vai jebkurā sev ērtā vietā un laikā!

Izņēmums ir tikai ar autortiesībām aizsargāto tekstu pilnās versijas datubāzes lasītavā, kas joprojām būs pieejamas tikai bibliotēkas telpās.

LETONIKA.LV kalpo kā ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā. Tā ir uzziņu un tulkošanas sistēma, kuras galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju. Letonika piedāvā meklēt un strādāt ar informāciju, kas atrodama 11 enciklopēdijās u.c. uzziņu resursos, 13 vārdnīcās (tulkojošās, skaidrojošās, terminoloģijas), kā arī kolekcijās ar 10 000 attēliem, audioierakstiem un video materiāliem. Datubāzē pieejama arī latviešu literatūras bibliotēka ar 200 pilnteksta literārajiem darbiem un valodas atbalsta krātuve ar palīgmateriāliem latviešu valodai.

Ziņu sagatavoja:

Ināra Zeltiņa


LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

Tagi: LNerB, LNerB Rēzeknes filiālbibliotēka, Neredzīgo bibliotēka, Letonica