11.oktobrī plkst. 12.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēka aicina lasītājus kopīgi apmeklēt Anneles Slišānes izstādi “#100dečiLatvijai”, kura skatāma Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā.

Tekstilmākslinieces, audējas, rokdarbnieces un skolotājas Anneles Slišānes ideja un īstenošana – unikāla, personīga dāvana Latvijai simtgadē. 100 nedēļās 100 dažādos materiālos tapuši 100 deči un to stāsti latgaliešu un latviešu rakstu valodās. Simtgadīgās stellēs Latgalē un Rīgā veikti eksperimenti ar dažādiem materiāliem, dodoties jaunos tekstila meklējumos, izrādot cieņu dabai un kultūrvēsturiskajam mantojumam. Deči austi no puķēm, no neapstrādātiem augu stiebriem, no dažādām augu, dzīvnieku un mākslīgajām tekstilšķiedrām.  Īstenojot ideju par dabas vērtību saglabāšanu un pasaules ilgtspējīgu attīstību, deči tapuši arī no otrreiz izmantojamiem materiāliem.

Ar visiem 100 deču stāstiem var iepazīties mākslinieces Anneles Slišānes profilā sociālajā tīklā Facebook.

 

Tiekamies ceturtdien, 11.oktobrī plkst.12.00 pie Latgales vēstniecības GORS un ejam kopīgi apskatīt, izsmaržot un izlasīt 100 deču stāstus Latvijai.

 

Ziņu sagatavoja:

Ināra Zeltiņa


LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

Tagi: LNerB, Pasakumi, LNerB Rēzeknes filiālbibliotēka, Rēzeknes bibliotēkas