Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēka jau otro gadu interesentiem piedāvāja apmeklēt Ezermalas lasītavu.

Tā tikai nosaukta par lasītavu, bet tā pa īstam sev vajadzīgo atpūtai un izglītībai atradīs jebkura vecuma, dzimuma, interešu cilvēki. Te ir gan grāmatas latviski, krieviski un angliski, gan žurnāli latviešu un krievu valodā - pašķirstīšanai, labu padomu ieguvei un vienkāršai brīvā laika pavadīšanai. Te ir spēles vismazākajiem bērniem un lielākiem. Kurš gan nepazīst “Domino”, kuru te ir vairāki veidi. Ja vēl neesat nekad mūžā spēlējuši “Jengu”, lieliska iespēja atnākt ar draugiem un izmēģināt šo it kā vienkāršo, bet aizraujošo spēli ir arī pieaugušajiem. Kur nu vēl “Cirks” un “Riču-Raču”. Šis ir ne tikai Ezermalas lasītavas ieguvums, bet arī bibliotēkas kā pakalpojumu sniedzējas apliecinājums. Aicinām apmeklēt bibliotēku un izvēlēties sen gribēto grāmatu. Ja bibliotēkas fondā nav Jūsu izvēlētās grāmatas, atkarībā no pieprasījuma, to iegādāsimies. Vienlaikus, atgādinām, ka bibliotēkā paņemtais ir laicīgi jāatdod vai jāpagarina saskaņā ar bibliotēkas lietošanas noteikumiem, par kuriem esat parakstījušies.

 

Bet, turpinot par bibliotēkas Ezermalas lasītavu, apmeklētāji te iegriežas, kā uz īsu brītiņu, tā uz ilgāku laiku, jo, ja reiz esi te pabijis, āra nodarbes ievelk un lasīšana, krāsošana, spēlēšana aizrauj uz ilgāku laiku. Karstā laikā mūsu lasītavā ir liels ļaužu pieplūdums, bet arī nemīlīgākos dabas apstākļos cilvēki nāk ciemos pat vairākas reizes. Ezermalas lasītavas oficiālais darba laiks ir no 11.00 – 15.00 jūlijā. Vairākkārt šogad mūs apmeklē PII “Pienenīte” mazāko grupiņu bērni, kuriem tā ir izglītošanās iespēja, esot kopā un uzklausot bibliotekāres Dainas teikto par bērnu grāmatiņām un to varoņiem. Šogad maziņos apmeklētājus patiesi priecē dažādi grāmatu lasījumi – lācēns, zaķēns bez ausīm, Zeķu zaķis un to piedzīvojumi ne tikai priekšā lasīta teksta veidolā, bet arī pašu zīmētos attēlos – saldumu un citu ēdamlietu formā. Bet pasākuma noslēgumā, mēdz būt izklaides ar lēkšanu pāri bibliotēkas sagādātajiem salmu maisiem. Ne tikai bērnudārza bērni te uz laiku atrod nodarbi, bet arī paši mazākie, kuriem tiek piedāvātas tik vienkāršas nodarbes kā zīmēšana. Mazliet vecāki bērni šķirsta bibliotekāres piedāvātas krāsojamās lapas ar “Ķepu patruļas” varoņiem, princesēm un dažāda veida multiplikācijas filmu, kā arī citiem bērniem vairāk vai mazāk atpazīstamiem tēliem.


Te atsevišķās dienās izmantojam portatīvo datoru un skatāmies fotoattēlus no bibliotēkas lietotāju ekskursijas pa Sēlijas skaistākajām vietām. Kopīgi, mīļā bariņā viegli uzturēt pozitīvas emocijas un motivēt citus braucieniem citureiz.
Visos darbos mums palīdz pusaudži – vasaras darbi veicēji. Viņi gan palīdz rītos izveidot mūsu apmetnes vietu, gan aicina un piesaista Ezermalas lasītavai jaunus klientus, gan dažbrīd darbojas kā starpnieki komunikācijā ar cilvēkiem, kas viesojas zem mūsu baltās telts. Ezermalas lasītavas darbība rada interesi par literatūru un lasīšanas procesiem, veicina socializāciju un piesaista jaunu lasītāju.

 

Bet šīs āra lasītavas vislielākais pluss, manuprāt, ir iespēja pabūt dabā, svaigā gaisā. Pat vējainā laikā, kad pār Ulbrokas ezeru velkas tumši mākoņi, mums ir apmeklētāji, kas apvieno patīkamo ar lietderīgo. Pie tam, dažiem tā atrodas tepat, māju pakājē. Ja nav vēlēšanās ilgāk uzturēties, dažu minūšu laikā esi atpakaļ miteklī. Taču tie, tostarp bibliotekāres, kuras pavadījušas šīs piecas stundas pie ūdens un zaļumos, jūtas stiprinātas un enerģiskākas, nekā strādājot telpās. Neesam māņu piekritējas, bet dažu dienu, kad baudāms lielāks klusums, blakus esošais ezers, priedes un viss kopumā it kā parāda savu īsteno dabu. Tas viss mierina, sniedz pozitīvas emocijas un rosina jaunas idejas. Tāpēc atrasties un pavadīt savu laiku kopā ar bibliotekārēm, viņu vasaras palīgiem un piedāvātajiem materiāliem, ir viena no labākajām iespējām vasaras dienās.

 

Vairāk par lasītavu videosižetā: https://www.youtube.com/watch?v=dOQMflIrQwQ Bildes no lasītavas var apskatīt https://www.stopini.lv/…/kult…/ulbrokas-biblioteka/galerijas, fotogrāfiju autores Daina Kalmane un Ieva Mūrniece.

Ziņu sagatavoja:

Ieva Mūrniece,
Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas bibliogrāfe

Tagi: spēles, Daba, Ulbrokas bibliotēka, lasīšana, jūlijs, ezermalas lasītava, Ulbrokas bibliotēkas Ezermalas lasītava