Ir vējaini saulaina 12. jūnija pēcpusdiena un Ulbrokas kultūras nama dārzā pulcējas izdevniecības ”Liels un Mazs” lasīšanas veicināšanas projekta ”Mūsu mazā bibliotēka” noslēguma pasākuma dalībnieki kopā ar vecākiem.

Šie dalībnieki ir bērni un jaunieši, kas vesela gada garumā apmeklējuši kaut vienu no deviņiem Ulbrokas bibliotēkas organizētajiem pasākumiem šī projekta ietvaros, kuros tika lasītas grāmatas, pildītas darba burtnīcas, veikti eksperimenti, spēlētas spēles un darītas citas, ar grāmatām saistošas aktivitātes. Kopumā Ulbrokas bibliotēkā projekta ietvaros rīkotajos grāmatu lasīšanas pasākumos ir piedalījušies 22 bērni un jaunieši. Kāds ir čakli apmeklējis visus, cits – tikai vienu...

 

Projekta mērķis bija attīstīt lasītprasmi, mudināt dalīties savā lasīšanas pieredzē, iepazīties ar Eiropas mazo valstu literatūru, rosināt interesi par dažādām radošām aktivitātēm, kā arī sasaistīt literatūru ar citām kultūras un mākslas jomām. Projekta darbības laikā tika izlasītas 6 grāmatiņas, jo projektā sadarbojas izdevēji no 6 Eiropas valstīm – Slovēnijas, Horvātijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Latviju pārstāv izdevniecība “Liels un mazs” un šajā Ulbrokas bibliotēkas organizētajā projekta noslēguma pasākumā ciemojās arī izdevniecības pārstāves Kristīne un Renāte. 

 

Kad visas svinīgās un sirsnīgās runas tika pateiktas, dalībniekiem izdalīti diplomi un pārsteiguma balvas, klātesošie tika iesaistīti dažādās aktivitātēs. Vienai no tām draiskulīgais vējš mainīja iecerēto virzienu, bet tas nemazināja dalībniekos atkalredzēšanās prieku, jo pārējās aktivitātes mudināja atcerēties projekta grāmatiņās lasītos stāstus.


Bija apskatāma arī izlasīto grāmatu izstāde ar dažādiem radošiem dalībnieku darbiņiem, kas tapuši šī projekta ietvaros organizēto pasākumu laikā, lai arī vecāki gūtu ieskatu notikušajos procesos.

 

Neviena ballīte nav iedomājama bez svētku tortes, arī šī pasākuma izskaņā visiem tika pa svētku kūkas gabaliņam.

 

PALDIES izdevniecībai ”Liels un Mazs” par doto iespēju dalībai projektā, Ulbrokas bibliotēkas vadītājai Daigai Brigmanei, kas manī saskatīja potenciālu projekta īstenošanai Ulbrokas bibliotēkā un darbā ar bērniem, un visiem projekta dalībniekiem, kas atsaucās un piedalījās bibliotēkas organizētajos pasākumos.
Ieskats projekta “Mūsu mazā bibliotēka” noslēguma pasākuma norisēs aplūkojams https://stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/galerijas/projekta-musu-maza-biblioteka-nosleguma-pasakums 

Uz tikšanos citos pasākumos!Ziņu sagatavoja:

Daina Kalmane,
projekta īstenotāja un pasākumu 
rīkotāja Ulbrokas bibliotēkā 

Tagi: grāmatas, svētki, Pasākums, bērni, projekts, aktivitātes, Liels un mazs, Mūsu mazā bibliotēka