Zibakcija „Dari virtuāli! Domā reāli!”

 

            2012.gada 1.marta pēcpusdienā Saulkrastu bibliotēkas interneta zāles lietotāji kļuva par zibakcijas „Dari virtuāli! Domā reāli!” dalībniekiem. Tā kā konkrētajā brīdī datorus izmantoja dažāda vecuma lietotāji, tad arī zibakcijas aktivitātes bija domātas dažāda vecuma apmeklētājiem. Jaunākā vecuma skolēni (1.-4. klase) uz lielā ekrāna kopīgi noskatījās 10 Zelta Zivtiņas sagatavotos klipiņus un atbildēja uz viktorīnas jautājumiem par redzēto, piemēram:

  • Kas var notikt, ja datorā atstāj atvērtu profilu vai konfidenciālu informāciju?
  • Kura grupa uzstāsies Ogres estrādē, pati to nezinot?
  • No cik gadiem ir ieeja atsevišķos portālos, kas domāti jau pieaugušajiem?
  • Cik izdevīgi ir ātrie un vilinošie piedāvājumi iegādāties jaunumus telefonam?

            Pusaudžiem un jauniešiem par drošību interneta vidē atgādināja 4 īsfilmu varoņi no www.draudzigsinternets.lv.  Tajās tika atspoguļotas tipiskākās riskantas uzvedības situācijas internetā - draudzība, huligānisms, personīgo datu aizsardzība. Diskusijā pusaudži analizēja situācijas un salīdzināja ar personiskās pieredzes piemēriem.

           Minētās aktivitātes izraisīja interesi arī pieaugušajos apmeklētājos, kuri sekoja līdzi jauniešu aktivitātēm.

            Zibakcijas noslēgumā bibliotekāri izaicināja uz sacensību akcijas dalībniekus,

lai pārliecinātos par skolēnu izpratnes līmeni drošai darbībai interneta vidē. Tā kā jaunieši bija atsaucīgi un ar azartu iesaistījās interaktīvajā splēlē no portāla www.drossinternets.lv, tad par veiksmīgu eksāmena nokārtošanu balvā saņēma zelta medaļas.

            Gan zibakcijas organizatori, gan dalībnieki pārliecinājās, ka virtuālā realitāte ir neatņemama mūsdienu jaunatnes dzīves sastāvdaļa. Jau jaunākā skolas vecuma bērniem ir priekšstats par uzvedības normām un kultūru, kā arī drošības pasākumiem, darbojoties ar internetu.

 

Pasākuma bilžu galeriju skatī šeit

 

 

 

 

 

 

                             PUTNU MĒNESIS SAULKRASTU BIBLIOTĒKĀ

 

         Šā gada maijā PII „Rūķītis” audzēkņi un Saulkrastu vidusskolas jaunāko klašu skolēni tika iepazīstināti ar Saulkrastu novada bibliotēkas darbību. Šai iepazīšanās reizei izvēlēta putnu tēma.

         Bērni ekskursijā un tai sekojošā praktiskā nodarbībā ieguva daudzveidīgu informāciju par Latvijā un pasaulē dzīvojošiem putniem. Putnu balsis viņi klausījās un attēlus skatījās elektroniskajos informācijas līdzekļos bibliotekāres Kristīnes O. vadībā. Par putnu daudzveidību, dzīvesveidu un uzvedību uzzināja no enciklopēdiju lappusēm skolas bibliotekāres Ivonnas U. uzraudzībā. Putnus izzināja, attēloja un minēja uz bērnu bibliotēkas skatuves bibliotekāres Sandras O. iedvesmoti. Bērni varēja veidot savu Putnu Grāmatu.

         Ceram, ka jauniegūtās zināšanas mazos saulkrastiešus rosinās vērīgākiem skatieniem, zinošākiem un ieinteresētākiem vērot dabu un sekot līdzi norisēm tajā. Uz tikšanos nākamreiz!

 

Bildes skatīt sadaļā Galerija!

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv