2019. gada Bibliotēku nedēļa notika laikā no 22.–28. aprīlim, un tas parasti ir laiks, kad bibliotēkas ar dažāda veida norisēm un citām aktivitātēm pastiprināti pievērš uzmanību sev, savam darbam un bibliotēku nozīmei sabiedrībā.

“No sendienām līdz mūsdienām” – no 23. aprīļa LNCB skatāma krājumā esošo grāmatu un citu izdevumu izstāde, kuri savu aktualitāti nav zaudējuši līdz mūsdienām un ir pieprasīti joprojām.

   Līvānos izdotie kalendāri iespiesti spiestuvē «Baltika» Slokā. Titullapā la­sāms: «Dzimtenes Kalendārs. 1913. godam. Pyrmais goda gojums. Leiwonā. A. Zwanitaja apgodībā». Līvāniešu pirmais kalendārs bija 55 lappušu apjomā (ar reklāmas pielikumu), bet 1914. gadā izdotais «Dzimtenes Kalendārs» jau 70 lappušu apjomā. Pirmais pasaules karš izdevē­ju darbu Līvānos pārtrauca. Pēc kara centīgākie grāmatu izdoša­nā  bija novada draudžu garīdz­nieki.

   Mūsdienās bibliotēkā ir pieejamas dažādas jaunākās informācijas tehnoloģijas, tiek nodrošināta piekļuve e-grāmatām, bet izstādes bibliotēkā ir veids, kā popularizēt drukāto grāmatu. Bibliotēku nedēļas moto: “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām” nenozīmē, ka jābūt vērtību nomaiņai. Grāmata tomēr ir un paliek iedvesmas un radošuma avots! To apliecināja izcilo vēsturisko personību domu graudu par grāmatas un bibliotēkas nozīmi indivīda dzīvē apkopojums “Labi vārdi grāmatai” – Bibliotēku nedēļas laikā katru dienu bibliotēkas lietotājus sagaidīja stends ar cildinošiem vārdiem grāmatai.

    Saulainajā 24.aprīļa dienā zibakcijā “Bibliotekāri ceļā pie lasītājiem” Līvānu pilsētas centrā Gudrā Pūce un Līvānu novada Centrālās bibliotēkas bibliotekāres visiem garāmgājējiem piedāvāja informatīvās lapiņas  ar bibliotēkas pakalpojumu klāstu,  īpašās grāmatzīmes un aicināja apmeklēt bibliotēku. Mazie Līvānu iedzīvotāji saņēma konfektes ar  novēlējumu būt čakliem lasītājiem.                                                                                                                                                                  Bibliotekāru sniegums pareiza dzīvesveida uzturēšanā un popularizēšanā tika attēlots fotokolāžā “Bibliotekāri sporto”. Ar Bibliotēku nedēļas pasākumiem un  citām Līvānu novada Centrālās bibliotēkas aktivitātēm var iepazīties sociālajos tīklos – Facebook.com, Draugi.lv, Twitter.com un  Odnoklasniki.ru.

Bibliotēku nedēļas laikā Bērnu literatūras nodaļā lasītājiem bija iespēja apskatīt kolāžu “Kad man bija 16…” un uzzināt, kādas grāmatas bija populāras, kad bibliotēkas darbinieces bija jaunietes.

Šajā svētku nedēļā mazajiem lasītājiem bija iespēja piedalīties laimes spēlē “Grāmata ar pārsteigumu”. Laimes spēlē bērni varēs piedalīties arī maija mēnesī. Lai svētki turpinās! Nāc un piedalies!

Ziņu sagatavoja:

Dzidra Kalvāne, Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: Pasākums, Bibliotēku nedēļa, Līvānu novada Centrālā bibliotēka