Bibliotēku nedēļā  25.aprīlī plkst.13.30 Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Es un Tu bibliotēkā” ietvaros viesojas savas paaudzes neparastākais un "nepieradināmākais" dzejnieks Marts Pujāts.

Viņa dzejoļi tulkoti un publicēti dažādās valodās. Pirmais dzejoļu krājums “Tuk tuk par sevi” (2000) apbalvots ar Klāva Elsberga prēmiju. Dzejoļu krājums “Divzvaigžņu baznīcas” izdots Maskavā 2005. gadā Aleksandra Zapoļa tulkojumā. Otrais Latvijā izdotais krājums “Mūsu dziesma” (2006) tapa sešus gadus, un tajā apkopotie teksti izceļas ar apbrīnojamu izteiksmes un domas precizitāti. Autors allaž uzsvēris, ka viņa dzejoļos nav neviena lieka vārda. 

Trešajam dzejoļu krājumam “ Nāk gaismā pati lampa " piešķirta žurnāla “Latvju teksti” dzejas balva. Krājums tika nominēts TV raidījuma "100 grami kultūras” " balvai "Kilograms kultūras", 2013.gadā tas saņem Literatūras gada balvu kā labākais dzejoļu krājums.

M. Pujāta dzeja iekļauta arī latviešu dzejas antoloģijās angļu valodā (2001), bulgāru valodā (2008), zviedru valodā (2008) un lietuviešu valodā (2012), kā arī kopkrājumā "Six Latvian Poets".

Aicinām apmeklēt tikšanos ar dzejnieku Martu Pujātu!