11.aprīlī Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā Līvānu 1.vidusskolas skolēni tikās ar urbānās fantāzijas grāmatu autori Lindu Nemieru Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Es un Tu bibliotēkā” ietvaros.

  Linda Nemiera  ir latviešu rakstniece, kura raksta fantastiku, fantāziju, urbāno fantāziju. Par savu pirmo – klasiskās fantāzijas grāmatu “Vilcenes stāsts” saņēmusi Lielo lasītāju balvu 2011. gadā, bet par  kriptoromānu  “Sofijas noslēpums” konkursā “Nacionālais bestsellers” saņemta godalga.

   Linda Nemiera, iepazīstinot ar sevi, pastāstīja, ka beigusi Rīgas Valsts 1.ģimnāziju, divus gadus studējusi vēsturi, tomēr grādu ieguvusi biznesa vadībā, daudzus gadus strādājusi mārketinga jomā.

  Rakstniecība Lindu Nemieru jau ir interesējusi bērnībā – meitene vienpadsmit gadu vecumā uzrakstījusi nelielu stāstu, kas ticis publicēts. Stāstot par savu rakstīšanas procesu, Linda teica, ka sākumā izveido sižeta plānu ar klasisko ievadu, iztirzājumu un nobeigumu, kuram tiek sekots rakstot grāmatu. Linda apgalvoja, ka nekad nerakstīs mīlestības romānus, bet atzinās, ka kādreiz teikusi, ka nekad nerakstīs bērniem, jo bērnu literatūras darbos vajadzīga pamācība, bet Lindai nepatīk moralizēt, viņa vēlas izklaidēt savus lasītājus. Tomēr mazie lasītāji jau lasa Lindas pirmo grāmatu bērniem – krāšņi ilustrēto stāstu “Pūča un Pinčijas gaisa pils”.

Urbānās fantāzijas žanrā sarakstītas, kā Linda mīļi nosauca,  “kaķīšu sērijas” grāmatas – “Kaķa lāsts”, “Kaķis maisā”, “Kaķa koncerts”. Atšķirībā no klasiskās fantāzijas, kur sižets risinās izdomātā pasaulē, urbānās fantāzijas notikumi un tēli sastopami šeit un pašlaik – ragana var būt kaimiņiene, vilkacis – kolēģis, bet jaukā meitene ofisā – kaķa “divdabis”. Ceturtā “kaķīšu sērijas” grāmata jau ir nodota izdevniecībā, piektā vēl top. Grāmata “Kaķa lāsts” pārtulkota angļu valodā, pagaidām vēl tikai e-grāmatas versijā.

Visas rakstnieces Lindas Nemieras grāmatas ir pieejamas Līvānu novada Centrālās bibliotēkas krājumā un gaida savus lasītājus!

Ziņu sagatavoja:

Dzidra Kalvāne, LNCB Pieaudušo literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: tikšanās, projekts, rakstniece, Valsts kultūrkapitāla fonds, Līvānu novada Centrālā bibliotēka, Linda Nemiera