Valentīna dienas priekšvakarā Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā romantiski erotisko romānu autore Karīna Račko tikās ar savām lasītājām Straumes zālē mājīgi intīmā gaisotnē, sveču liesmiņām plīvojot, un mīlas dziesmām klusu skanot fonā.

Jaunā rakstniece Karīna Račko latviešu literatūrā ienāca ar saviem spriedzes un jutekliskuma piesātinātajiem romāniem “Saplēstās mežģīnes” (2017), “Debesis pelnos” (2018) un “Samaitātā” (2018), ātri iekarojot pieprasītāko, pirktāko un lasītāko grāmatu topu virsotnes un neskaitāmu lasītāju simpātijas.

  Autore pastāstīja, ka rakstīt sākusi jau četru gadu vecumā, skolas laikā savas domas un pārdzīvojumus uzticējusi dienasgrāmatai, kurā vienpadsmit gadu vecumā ierakstījusi, ka kļūs par rakstnieci. Kad Karīna uzsākusi mācības Rīgas Stradiņa universitātē zobārstniecības studijas, viņas literatūras skolotāja jutusies vīlusies.

Pašlaik rakstniece  strādā teorētiskajā medicīnā, lasa lekcijas studentiem zobārstniecībā un turpina rakstīt. Literatūras žanru  Karīna pagaidām nedomā mainīt, bet arī nesaka, ka nekad to nedarīs.

  Pirmo grāmatu “Saplēstās mežģīnes” Karīna sarakstījusi bērna kopšanas atvaļinājuma laikā, nosūtījusi manuskriptu izdevniecībai “Zvaigzne ABC”, atbildi gaidījusi pusgadu, līdz nolemts, ka grāmatu vajag izdot. "Saplēstās mežģīnes" un arī nākošās grāmatas  stāsta par kaislībām, par divu cilvēku emocionālo un seksuālo ceļu vienam pie otra, veidojot attiecības, kuras daudziem cilvēkiem varētu šķist nepareizas. Rakstnieces grāmatās ir nosacīti sliktais puisis un labā meitene, sižetam attīstoties soli pa solim autore parāda, kāpēc viņš ir kļuvis slikts, kādi pagātnes iemesli ir viņa rīcībai. Karīna uzskata, ka emocionāli gudra sieviete var veidot vīrieti, “nezāģējot” viņu, bet atbalstot. Uzreiz sekoja jautājums, kāda ir  viņas vīra attieksme pret šī literatūras žanra izvēli un sievas romānu popularitāti, vai rakstniece lūdz vīra palīdzību romāna varoņu vīriešu psiholoģijas atainojumos. Karīnu vīrs saprot un atbalsta viņas centienus,  dot labus padomus varoņu rīcības pamatojumam.  

  Jautāta par grāmatu varoņu vārdu izvēli – Džonatans, Keitlīna, Vanesa, Stefans un citiem nelatviski skanošajiem vārdiem, autore atbildēja, ka viņa tieši ir gribējusi, lai vārdiem būtu starptautisks skanējums. Atkal sekoja cits jautājums - varbūt  rakstniecei ir piedāvājumi no citām valstīm viņas darbu tulkošanai, un rakstniece atbildēja, ka piedāvājumi  ir bijuši, ne tikai notiek sarunas, bet ir jau slēgti līgumi. Tika izteikts minējums, ka varētu uzņemt kinofilmu pēc kāda autores darba, bet Karīna pastāstīja, ka pašlaik raksta scenāriju filmai, kuru uzņems populārs režisors. Tomēr, tas ir pilnīgi jauns sižets, kuram nav sakara ar jau izdotajām grāmatām.

Karīnas grāmatu lasītāju vairākumu veido dažāda vecuma sievietes, taču autorei ir zināmi  vairāki vīrieši, kuri lasījuši viņas  grāmatas, lai izprastu sieviešu psiholoģiju.

Autore atzina, ka viņai nav tā, ka nevar rakstīt, viņa  ir rakstīšanā iekšā, viņai ir ko teikt un  gribas visu izrakstīt ārā. Pašlaik rakstniecei top ceturtā grāmata.

 Divas stundas aizritēja nemanot, pēc tikšanās rakstniece Karīna Račko pasākuma dalībniecēm sniedza autogrāfus.

Ziņu sagatavoja:

Dzidra Kalvāne, Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: romāni, tikšanās, Rakstnieces, Līvānu novada Centrālā bibliotēka, romāni sievietēm, Karīna Račko, romantiski erotiskais romāns