Saulainajā un siltajā 7. septembra pēcpusdienā Līvānu novada Centrālās bibliotēkas skvērā notika “Dzejas dienu 2018” ieskaņas pasākums – Guntara Rača dzejas grāmatas “365” Atvēršana Līvānos. Uz tikšanos Līvānos Guntars Račs bija ieradies kopā ar mūziķiem Andri Alviķi, Uģi Tirzīti un dziedātāju Katrīnu Binderi.

Grāmatas «365» 1. un 2. daļā apkopoti Guntara Rača aizvadītajā gadā sarakstītie dzejoļi, jo 2017. gadu dzejnieks iesācis ar apņemšanos katru dienu sarakstīt vienu dzejoli un publicēt savā profilā facebook.com lapā.  Jau aprīļa mēnesī Guntars Račs sapratis, ka nav iespējams katru dienu uzrakstīt dzejoli, ja ir daudz ikdienas darbu, koncerti, jāraksta dziesmas. Taču saņēmies un centies jau no rīta katru dienu sākt domāt par dzejoli, lai līdz pusnaktij tas būtu publicēts viņa profilā. Mūziķi pārsteigusi viņa dzejoļu popularitāte internetā.

Dzejnieks stāstīja: «Patiesībā ilgi domāju, vai ir nepieciešams dzejoļus publicēt grāmatā, ja tie visi ir atrodami internetā. Aizgāju uz grāmatnīcu un pārdevējai jautāju: «Vai dzejoļu grāmatas ir pieprasītas?» Uz ko saņēmu atbildi: «Nē! Dzeja pašlaik nav populāra.» Bet es tomēr nolēmu, ka ir jāizdod dzejoļu krājums, un tā pērn augustā iznāca «365» pirmā daļa, kas kļuva par pirktāko grāmatu 2017.gadā».

Guntars Račs piedāvāja publikai atraktīvas spēles - nosaukt savu dzimšanas dienas vai kādu citu īpašu datumu, un paša autora izpildījumā dzirdēt tieši tajā datumā sarakstīto dzejoli, un šķirstot grāmatu “Laikam laika nav”  nolasīt nejauši izvēlētās dzejas rindas.

Kopā ar mūziķiem uzstājās arī Līvānu novada jaunie talanti Madara Māsāne un Kristiāns Jasinskis.

Skatītājus sajūsmināja jaunā dziedātāja Katrīna ar dziesmām “Divi krasti”, “Rasa” un viņas komponēto dziesmu “Piespied Stop”. Skanēja daudz zināmu un tautā populāru dziesmu, kurai katrs klātesošais varēja dziedāt līdzi. Muzikālā dzejas pēcpusdiena noslēdzās ar kopīgi dziedāto “Raudāja māte, raudāja meita” (“Par to”). Tā bija sirsnīga sadziedāšanās starp mūziķiem un pasākuma apmeklētājiem.

Pēc pasākuma izveidojās rinda, lai saņemtu dzejnieka autogrāfu viņa grāmatās un nofotografētos ar autoru.

Ziņu sagatavoja:

Dzidra Kalvāne


Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: Pasākums, dzejnieks, dzeja, dzejas dienas, tikšanās, Līvānu novada Centrālā bibliotēka, Guntars Račs, mūziķis