Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā 26.aprīlī pasākumā “Ģimene bibliotēkā” ar bērniem un pieaugušajiem tikās bērnu rakstniece un dzejniece Ieva Samauska Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Lasām, uzzinām, domājam” ietvaros.

  Bērnu literatūras nodaļā dzejniece Ieva Samauska tikās ar Līvānu 1. vidusskolas skolēniem. Tikšanās laikā skolēni uzzināja, kā top dzejoļi un grāmatas, aktīvi uzdeva jautājumus, klausījās dzejoļus un atbildēja uz dzejnieces uzdotajiem jautājumiem, dzejniece lasīja dzejoļus, bērni minēja dzejoļu nosaukums, vadoties pēc dzejoļa satura. Brīžiem bija jāpabrīnās, cik daudzveidīgus nosaukumu variantus bērni piedāvāja. Attapīgākie minētāji saņēma balviņas, kuras bija sagatavojusi Ieva Samauska.

Lielu jautrību gan mazajiem, gan pēc tam arī pieaugušajiem izraisīja aizraujošā  Rīgas ielu minēšana. Dzejoļu krājumā „No A līdz Z” dzejniece jautros dzejolīšos aprakstījusi  Rīgas ielas ar dīvainiem nosaukumiem - Kliņģeru, Āžu, Jāņogu vai Lietus ielas.

Grāmatas „Princešu grāmata” tapšanas laikā I. Samauska rakstījusi  īstām princesēm Eiropā. Grāmatā publicētas arī princešu fotogrāfijas un karaļnamu atbildes vēstules.

Ieva pastāstīja, ka pašlaik dzīvo Saldū ar vīru un meitu, ka viņiem ir trīs kaķi un suns, agrāk bijušas arī kazas, pirms tam dzīvojusi Rīgā un bijusi daudzus gadus žurnāliste žurnālā “Ieva”.

  Ievas Samauskas grāmatās ir dzīvespriecīgas, spilgtas un jaukas ilustrācijas, tāpēc izskanēja jautājums par grāmatu mākslinieku izvēli, kā viņi tiek atrasti – atbilde bija neparasta – mākslinieki paši atrodas dažādās dzīves situācijās.

Jautāta, kur dzejniece smeļas iedvesmu, Ieva atbildēja, ka iedvesma atrodas visur – dabā, notikumos, dzīvē.

Savu ceļu latviešu literatūrā Ieva Samauska sākusi ar grāmatu "Starp diviem sirdspukstiem", tā ir intīma topošās māmiņas dienasgrāmata, kas atklāj jaunas sievietes izjūtas, gaidot  pirmā bērniņa ierašanos pasaulē – prieku, lepnumu, bailes, bezgalīgu mīlestību pret mazuli .  Ieva atklāja, ka esot saņēmusi vairākas vēstules un pateicības vārdus, ka grāmata esot palīdzējusi  citām sievietēm gaidību laikā.

 

Septembrī aicinām uz tikšanos bibliotēkā ar jauno dzejnieku un policistu ikdienā, dzejas krājuma “Melnie darba cimdi” autoru Jāni Tomašu!

Ziņu sagatavoja:

Dzidra Kalvāne, LNCB Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: Lasīšanas veicināšana, dzejniece, tikšanās, Ieva Samauska, Bērnu dzeja, rakstniece, Līvānu novada Centrālā bibliotēka, VKKF kultūras projekts