Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs (Saldus novads) sadarbībā ar Pūres pagasta bibliotēku-informācijas un novada izpētes centru (Tukuma novads), Ugāles pagasta bibliotēku (Ventspils novads) un Ezernieku pagasta tautas bibliotēku (Dagdas novads) 2011.gadā kopīgi realizēs projektu „3i – ieraugi, iekadrē, ievieto”. Projekts tika izstrādāts Bila un Melindas Geitsu fonda Globālo bibliotēku finansētās un Mortensona Centra ASV realizētās starptautiskas bibliotēku Līderu un inovatoru apmācību programmas ietvaros. Projekts tika iesniegts eIFL.net. un tas ir guvis atbalstu. Projektā iegūtais finansējums ir 10 000 $. 

Projekta mērķis ir veicināt un stiprināt vietējās kopienas un bibliotēkas sadarbību vietējā satura veidošanā, tā sekmējot iedzīvotāju radošā potenciāla pilnveidošanos un attīstību, rosinot bibliotēkas atbalstītāju kustību Latvijā. Projekts stiprinās novadpētniecības tradīcijas un cels tās jaunā kvalitātē, tādējādi stiprinot lokālpatriotisma jūtas un nodrošinot vietējās kopienas atpazīstamību. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kuras iegādātas par piešķirto finansējumu, ar mūsdienīgiem rīkiem tiek veidots vietējais saturs, kas izmantojams ne tikai lokāli bibliotēkā uz vietas, bet arī pieejams ārējiem lietotājiem. Projekta tiešā mērķauditorija ir vietējās kopienas iedzīvotāji – jaunieši, interesentu grupas un bibliotekāri, netiešā mērķauditorija – vietējā sabiedrība, citu bibliotēku kolēģi.

Projekta centrālā aktivitāte ir pilot akcija “3i – ieraudzīt, iekadrēt, ievietot”, kuras laikā paredzēts iesaistīt vietējos entuziastus caur fotogrāfiju un video materiālu uzņemšanu, ieraudzīt un nofiksēt vietējās kopienas savdabību un unikalitāti. Projekta noslēgumā tiks izveidotas foto izstādes un filmu skate par vietējo kopienu, tās notikumiem un savdabību. Tiks veikta lietotāju un interesentu apmācība filmēšanā, fotografēšanā un iegūto materiālu apstrādē, kā arī pieredzes apkopošana un nodošana bibliotekārajai sabiedrībai. Cilvēkiem tiek dota iespēja gūt zināšanas un iemaņas sevi pilnveidot un izpaust, sniegt labumu savai kopienai.

Kursīšu bibliotēkai-informācijas centram projekta realizēšanai par saņemto finansējumu tiks iegādāts televizors un mājas kinozāle (video materiālu atrādīšanai un pieejamības nodrošināšanai), 1 foto un 1 video kamera, kuras tiks izsniegtas lietotājiem pagasta notikumu un vides dokumentēšanai. Projekta laikā tiek plānota interesentu apmācība video filmēšanā un materiālu apstrādē. Novembra mēnesī paredzēta uzņemto filmu un klipu skate, kā arī izveidotie materiāli tiks ievietoti portālā biblioteka.lv un citās interneta vietnēs plašākai sabiedrībai. Bibliotēka cer uz vietējo iedzīvotāju – īpaši jauniešu iesaistīšanos projektā un tā aktivitātēs, līdzdarboties un gūt jaunas zināšanas un iemaņas, radoši sevi pilnveidot. Par turpmākajām projekta aktivitātēm sekot informācijai tīmekļa vietnē www.kursisi.lv , www.draugiem.lv/Kursisu.biblioteka , vietējā avīzītē un afišās.

Adrese

Kalna iela 1, Kursīši, Kursīšu pag., Saldus nov., LV-3890

Kontaktinformācija

Tālr.: 26643911 (Bibliotēkā)
E-pasts: bibl.kursisi@saldus.lv

Kultūras karte

Darbalaiks

  • P:09:00-18:00
  • O:09:00-18:00
  • T:-
  • C:09:00-18:00
  • P:09:00-18:00
  • S:10:00-14:00
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv