Izskanējis 2015.gada 22.-23.jūlijā Saldū pilsētas bibliotēkā notikušais Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Kurzemes nodaļas sadarbībā ar Saldus pilsētas bibliotēku un Kursīšu bibliotēku-informācijas centru organizētais 6. Kurzemes bibliotekāru vasaras saiets.

Saietā pulcējās vairāk nekā 50 Kurzemes bibliotēku pārstāvji no Ventspils, Saldus, Kuldīgas, Talsu, Dundagas, Brocēnu, Priekules, Liepājas un citiem novadiem.

Divās saieta dienās tika gūta pieredze un idejas darbam ar bērniem bibliotēkā no pašu kolēģu pieredzes un lektoru prezentācijām, radošas iemaņas un pozitīva lādiņa deva darbam.

LBB prezidente Kristīne Pabērza stāstīja par IFLA Bērnu un jauniešu sekcijas aktivitātēm un aktualitātēm, par starptautiskām  programmām un pasākumu formām, kurās var iesaistīties arī Kurzemes bibliotēkas (“Sister libraries”, Maker space, “Sportisti uz bibliotēku! Lietotāji sportot!” u.c.), par starptautiskiem dokumentiem un vadlīnijām, kurus izmantot darbā ar bērniem. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova dalījās idejās un pieredzē vērtējot EIFL inovāciju projektus bērnu un pusaudžu auditorijai, iedrošināja pieteikties šim projektu konkursam un minējā labas idejas, gan no pasaules, gan Latvijas bibliotēkām (Pelču bibliotēkas un Valmieras bibliotēka), kuras ir ieguvušas balvas un augsti novērtas.

Bibliotēku vadītājas un bibliotekāres Edīte Vespere (LCZB bērnu bibliotēka “Vecliepājas Rūķis”), Inga Brūvere (Kuldīgas Galvenā bibliotēka Bērnu literatūras centrs), Lāsma Veigelte (Priedaines bibliotēka), Ilze Jaunbērziņa (Talsu Bērnu bibliotēka), Iveta Skapste (Ventspils bibliotēkas Gāliņciema bibliotēka) un Iveta Rātenberga (Saldus pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras centrs) dalījās pašu pieredzē par interesantiem pasākumiem, projektiem un aktivitātēm, kas tiek organizētas reģionu bibliotēkās, tā dodot kolēģiem iespēju iepazīt savu unikālo pieredzi un darbu ar bērniem.

Savukārt lektore Laila Meluškāne priekšlasījumā “101 ideja radošiem pasākumiem” rādīja, stāstīja un praktiski demonstrēja idejas, spēles, pasākumu tēmas, kuras var izmantot darbā ar bērniem. Tika runāts par telpas iekārtojumu, atribūtiem, pasākuma formām un uzdevumu veidiem.

Saieta dalībniekiem bija iespēja arī praktiski darboties radošajās darbnīcās - “Bērni veido gleznas” (vad. Dace Kalniņa) – gleznu veidošana no dažādiem materiāliem, “Spēles bērniem” (vad. Ieva Kalvāne) – dažādas idejas un praktiski padomi galda un grīdas spēļu veidošanai un “Muzicējam kopā” (vad. Agrita Pileniece) – mūzikas instrumentu gatavošana un pielietošana.

Saieta laikā tika iepazīta arī Saldus pilsētas kultūrvēsture un radošie cilvēki, jo kultūras programmas laikā tika apmeklēts J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs, kurā tika iepazīta vēstures ekspozīcija, J.Rozentāla dzīve un daiļrade, augstvērtīga māksla un muzeja aktuālās izstādes. Gidu Līgas Šaules un Vinetas Jurevicas vadībā varēja baudīt un izzināt Saldus dabas, kultūras un vēstures jaukumus. Īpašu noskaņu un baudījumu sniedza koncerts apvienības “Cik dažādi” izpildījumā un vakarēšana “Sķūna” pagalmā ar dziesmām, konkursiem un sātīgu zupu.

Aptaujājot dalībniekus tika minētas pozitīvas lietas un ieteikumi turpmāko saietu uzlabošanai. Kopumā bibliotekāri no Kurzemes bija radoši iedvesmoti, ideju pilni un pozitīva lādiņa uzlādēti turpmākajam darbam. Nākamais Kurzemes bibliotekāru saiets notiks Talsu reģionā.

Saietu finansiāli atbalstīja Saldus novada pašvaldības NVO Atbalsta fonds, Kursīšu pagasta pārvalde, LBB Kurzemes nodaļa.

Saietu organizēja - Latvijas Bibliotekāru biedrības Kurzemes nodaļa, Saldus pilsētas bibliotēka, Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs.

Īpaši liels paldies jāsaka darba grupas pārstāvēm Aija Pelītei un Dacei Kalniņai, bez kuru palīdzības un aktīvas līdzdarbošanās saiets nevarētu notikt. Paldies par sadarbību un atbalstu Saldus pilsētas bibliotēkai un kolektīvām, īpaši Daivai Neifaltei, Aijai Mežiņai, Laumai Šorņikova, Saldus Bērnu un jaunatnes centram, Saldus TIKS centram, Kursīšu pagasta pārvaldei (Viktoram Drukovskim un Jānim Griķim), biteniekam Dzintaram Circenim (Z/s “Baloži” Kursīšu pagasts) un visiem iesaistītajiem, kuri atbalstīja un palīdzēja, lai 6. Kurzemes bibliotekāru saites Saldū būtu izdevies.

 

FOTOGALERIJAS

1.DIENA - http://www.draugiem.lv/Kursisu.biblioteka/gallery/?pid=399414665

2.DIENA - http://www.draugiem.lv/Kursisu.biblioteka/gallery/?pid=399416108

Ziņu sagatavoja:

Mārtiņš Lagzdons, saieta organizēšanas darba grupas vadītājs


LBB Kurzemes nodaļa


Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs


 

Tagi: saiets, LBB Kurzemes nodaļa