Šonedēļ visā Latvijā norit Digitālā nedēļa. Šīs nedēļas laikā tiek aktualizētas tēmas par digitālo prasmju pielietošanu un digitālo pakalpojumu izmantošanu sadzīvē. Baložu pilsētas bibliotēkā Digitālās nedēļas ietvaros tika organizēta tikšanās ar Valsts Zālu aģentūras Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju Egitu Diuri.
Sarunas tēma – “Kā nepārmaksāt par zālēm?”.  Tikšanās laikā mēs uzzinājām kur var iegūt ticamu informāciju par zālēm, kā salīdzināt zāļu cenu, kā sameklēt alternatīvas zāles Valsts Zāļu aģentūras mājas lapā (https://www.zva.gov.lv/). Noskaidrojām, ko darīt, ja pazudusi zāļu lietošanas instrukcija un kur to atrast. Vai pirkt un kā pirkt zāles internetā?

Dažreiz aptiekā iegādājoties zāles, farmaceits piedāvā vairākus atšķirīgus šo zāļu iepakojums par dažādām cenām. Tiek piedāvāta izvēle starp oriģinālām un ģenēriskām zālēm. Egita Diure izskaidroja, ar ko šīs zāles atšķiras.

 

Tie iedzīvotāji, kuri netika uz tikšanos, Baložu bibliotēkā varēs saņemt bukletus “Kā nepārmaksāt par zālēm” un meklēt informāciju par zālēm “Latvijas republikas Zāļu reģistrs” oficiālajā izdevumā.

 

Lietosim zāles pareizi, uzturēsim aktīvu dzīvesveidu un būsim veseli!

Tagi: Lekcijas, Baložu pilsētas bibliotēka, Digitālā nedēļa 2018