16.februārī Annas bibliotēkā notika tikšanās ar ģenerāli, Saeimas deputātu un grāmatas "No lauku puikas līdz ģenerālim" autoru Kārli Krēsliņu.

Februāris ir īpašs mēnesis. Tas ir “mazs” (28 dienas), bet darbīgs mēnesis, kurā ir jāpaspēj izdzīvot daudzas latviešu tautas tradīcijas (Sveču diena, Pelnu diena, Metenis), arī Valentīna dienai jeb Mīlestības dienai ir savs šarms. Austrumu kalendārā sākās Dzeltenā Zemes Suņa gads dienā, kad Annas bibliotēkā notika tikšanās ar novadnieku - ģenerāli Kārli Krēsliņu un viņa grāmatas “No lauku puikas līdz ģenerālim” prezentācija. Tā ir autora veltījums Latvijas simtgadei.

Tas bija jauks jaunā gada sākums, jo sirsnīgā gaisotnē, gan uzklausot novadnieka stāstījumu, gan uzdodot jautājumus, kuru bija daudz, līdzcilvēkus rosināja uz pārdomām, aizdomāties par savu dzimtu un izvērtēt paša dzīves gājumu. Interesanti bija uzzināt arī daudzus faktus par Annas pagasta cilvēku dzīvēm un darbošanos, jo grāmatā ir daudz stāstīts arī par notikumiem pagastā, tā vēsturi.

Viena no grāmatām tagad lasāma Annas bibliotēkā. Dāvinājumā bija novadnieka ieraksts: “Dodiet cilvēkam mērķi, kura dēļ ir vērts dzīvot, un viņš izdzīvos jebkurā situācijā” (Gēte). Tāds moto ir bijis Kārļa Krēsliņa dzīvei.

Pasākuma sākumā tika pieminēti februāra jubilāri – dzejnieces Vitas Vīksnas vecāki: tēvam – mūziķim, operdziedātājam, sabiedriskajam darbiniekam Jūlijam Ziediņam apritētu 130 gadi, bet mātei Mariannai Ziediņai 110 gadi. Viņa bija mākslinieciska dvēsele un gleznoja. Viņas trīs gleznas atrodas bibliotēkas lasītavā pie sienas.

Ziņu sagatavoja:

Ina Balaņuka

Tagi: Annas bibliotēka, Kārlis Krēsliņš, No lauku puikas līdz ģenerālim