Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena – sāpju, tūkstošiem neizdzīvotu cilvēku likteņu, pazemojumu un baisu notikumu diena. Ezeriņu kapos piemiņas mirklis represijās cietušajiem.

1941.gada 4.septembra laikrakstā „Malienas Ziņas” rakstīja:

 „No Annas pagasta projām aizvesti 13 cilvēki: lauksaimnieks Kadils Voldemārs no „Veršām”, Valkas apriņķa 10.rotas atvaļinātais komandieris Švinskis Eduards, policijas kārtībnieks Dambergs Elmars no „Teikām”, 7.Valkas apriņķa Annas nodaļas fiziskās audzināšanas vadītājs Arvīds Ievednieks, 7.Valkas apriņķa atsevišķas eskadras komandieris un Jaunannas dzirnavu īpašnieks Slimbahs ar sievu, Otto Sedlenieks (no „Līcīšiem”) ar sievu un dēlu, 10.rotas komandieris Jānis Kārkliņš, Annas 6 kl. pamatsk. bijušais pārzinis , viņa sieva skolotāja Otīlija Kārkliņš, kas bija arī aizsardžu pulciņa priekšniece un līdz ar viņiem abi viņu dēli Guntis un Dailonis.

Žēl mums katra latvieša, kam bija jāiet šis sāpju ceļš projām no tēvu tēvu dzimtās sētas. Sevišķi sāpīgs zaudējums Annas pagasta sabiedrībai ir skolotāja Kārkliņa ģimene. Skolēni ir zaudējuši mīļus, sirsnīgus biedrus un pasauli saprotošus audzinātājus. Pagasta koris zaudējis savu enerģisko vadītāju.

Mēs nezinām, ko pārdzīvoja mūsu patrioti atstādami dzimteni. Nezinām, kur pašreiz rit viņu dienas, mums paliek tikai nojautas, minējumi un klusa cerība – varbūt vēl kādreiz redzēsim viņus atkal priecīgi dzenot vagu savā tīrumā…”

Tagi: represijas, Annas pagasts, Ezeriņu kapi