Pavasaris klāt un pirmā diena pēc jauki pavadītām skolas brīvdienām iesākās interesanti - noslēdzoties lielo lasītāju un vērtētāju darba cēlienam, 23. martā Ādažu vidusskolas Zaļajā zālē tika aicināti visi "Bērnu/jauniešu Žūrijas 2014" lasīšanas eksperti uz gada noslēguma pasākumu.

Dalībnieki godam paveikuši savu ekspertu darbu - šogad bija pieteikušies, un veiksmīgi finišēja 106 dalībnieki. Tātad - lielais lasīšanas maratons ir noslēdzies!

Šoreiz ciemos bija aicināta bērnu grāmatu autore Evija Gulbe, kuru bērni jau ir iepazinuši, lasot grāmatiņu „Koko un Riko”. Tikšanās sākās ar autores stāstu par jaukās grāmatiņas tapšanu- ideja rakstīt radusies, kad pastaigas laikā pazudis žurkulēns Koko un lai visiem  mazinātu zaudējuma rūgtumu, Evija uzrakstīja stāstu, kā Koko devies iepazīt pasauli un saticis draugu Riko. Aizrautīgi stāstot un rādot nākamo grāmatiņu tikko tapušās ilustrācijas, autore iepazīstināja bērnus ar žurkulēnu  Koko un Riko jaunajiem piedzīvojumiem, kā arī rādīja visiem savas jaunākās grāmatiņas – „Dzejolēni”, „Ece-bece-ābece”.

Pasākuma laikā bērni varēja jautri un aktīvi padarboties - uzspēlēja ačgārno spēli "Misei idārto!", pastāstīja citiem par saviem darbiem un nedarbiem (vienu pat nodemonstrēja!) , kopā ar Eviju palasīja fragmentus no topošās grāmatas „Koko un Riko jaunie piedzīvojumi”, bērni uzdeva jautājumus un saņēma jaukas kartītes ar grāmatiņu autores Evijas Gulbes autogrāfu.

Pasākuma noslēgumā visi Bērnu Žūrijas dalībnieki tika sveikti un apbalvoti – pateicība katram par dalību, jaukas uzlīmes no LNB, saldi našķi un citas mazas balviņas.

Liels paldies visiem mūsu čaklajiem lasītājiem un – uz tikšanos nākošajā Bērnu un jauniešu žūrijā 2015!

Ziņu sagatavoja:

Ādažu novada bibliotēka

Tagi: Bērnu žūrija, Evija Gulbe